Skauda dantį? Ką daryti?

Skauda dantį? Ką daryti?

Patyrę dantų skausmą žino: tai baisi, į neviltį varanti patirtis. Dantų skausmas yra vienas nuožmiausių. Dažniausiai jis praneša apie rimtas dantų ar dantenų problemas: dantų ėduonį ir jo sukeltas komplikacijas, atsivėrusį danties nervą, pūlinį, danties skilimą, protinių dantų dygimą, periodonto ligą, žandikaulio sąnario uždegimą ir t. t. Dantų skausmas yra rimtas signalas, kad delsti nevalia – reikalingas skubus dantų gydymas. Deja, skambutis į odontologijos klinikos registratūrą savaime skausmo nenumalšina. Kaip sau padėti iki numatyto vizito pas odontologą? Kaip numalšinti dantų skausmą savarankiškai?

  •  Pirmoji pagalba, jei skauda dantį, yra nereceptiniai nuskausminamieji vaistai. Esant labai dideliam dantų skausmui, tokie vaistai gali neturėti jokio poveikio, tačiau silpną ar vidutinį skausmą jais puikiai numalšinsite.
  •  Kartais pajutus skausmą pakanka tiesiog gerai išvalyti dantis ir tarpdančius nuo maisto likučių. Švelniai ir kruopščiai išvalę dantis bei tarpdančius, praskalaukite burną dezinfekuojančiu skysčiu. Vienas tokių – vandens ir druskos tirpalas, vandens stiklinėje ištirpinus šaukštą druskos. Kitas dezinfekuojantis tirpalas gali būti gaminamas su soda: vandens stiklinėje ištirpinkite du šaukštus sodos. Gerai išskalaukite burną dezinfekuojančiu bei uždegimą mažinančiu skysčiu ir jį išspjaukite. Pakartokite procedūrą kelis kartus.
  • Visiems gerai žinoma, kad skausmą puikiai malšina ledas. Skaudantį dantį ledo kubeliais ar ledo kompresu malšinkite keletą kartų per dieną ne mažiau kaip po 10 minučių.
  • Dantų maudimą ramina specialus augalinio aliejaus ir ramunėlių eterinio aliejaus mišinys. Į 20 ml alyvuogių / migdolų / vynuogių sėklų aliejaus įlašinkite 5 lašus ramunėlių eterinio aliejaus. Mišiniu skruostus, kaklą ir paausius tepkite kas porą valandų.
  •  Ne veltui kalbama apie gydomąjį žolelių arbatų poveikį. Priešuždegiminiu ir skausmą malšinančiu poveikiu pasižymi ramunėlių, liepžiedžių ir mėtų arbatos. Gerdami stenkitės kuo ilgiau palaikyti arbatą burnoje.
  •  Malti gvazdikėliai arba gvazdikėlių eterinis aliejus taip pat puikiai žinoma liaudiška dantų skausmo mažinimo priemonė. Ant vatos tamponėlio užlašinkite kelis lašus gvazdikėlių eterinio aliejaus (arba tamponėlį pamirkykite augalinės kilmės aliejumi sudrėkintuose maltuose gvazdikėliuose) ir uždėkite ant skaudančio danties. Skausmui atlėgus, vatos tamponėlį pakeiskite nauju.
  • Dantenų uždegimą mažina ir antivirusiniu bei antibakteriniu poveikiu pasižymi ciberžolė. Dantų ar dantenų skausmą sumažinsite gydančiąja pasta: į vieną valgomąjį šaukštą augalinio aliejaus įberkite arbatinį šaukštelį ciberžolės ir porą lašų levandų arba pipirmėtės eterinio aliejaus. Gauta pasta gerai išvalykite dantis. Pastą galite tepti ir ant maudžiančių dantenų.
  • Užėjus skausmui nakties metu ar švenčių dienomis, rekomenduojama vykti į ligoninės priimamąjį, kur jums bus suteikta profesionali pagalba. Nedelskite, nes skausmas gali būti labai rimtos problemos pranašas. Laiku nesikreipus pagalbos, dantų gydymas gali būti labai sudėtingas ir brangus.

Odontologijos klinika MILDENA pataria: dantų skausmui kelią užkirsite reguliariai lankydamiesi odontologijos klinikoje profilaktinei apžiūrai. Nuolatinis rūpestis dantimis – tai geriausia prevencinė priemonė nuo dantų skausmų ir kitų burnos ertmės problemų.

 

Odontologijos paslaugos


Odontologijos klinika Mildena siūlo jaukią aplinką bei užtikrintą darbą. 

Norėdami sužinoti daugiau informacijos apie paslaugas, susisiekite telefonu arba rašykite el.paštu

 +370 688 76177

Protezavimas


Kokybiškai atliekame dantų protezavimo paslaugas.

Plačiau >

Burnos chirurgija


Teikiamos visos burnos chirurgijos paslaugos.

Plačiau >

Dantų implantacija


Puiki galimybė susigrąžinti šypseną ir pilnavertį kramtymą!

Plačiau >

Dantų balinimas


Pakitusi dantų emalio spalva išbalinama specialių priemonių pagalba!

Plačiau >

Endodontinis dantų kanalų gydymas


Dantų kanalų gydymui naudojame dentalinį mikroskopą.

Plačiau >

Estetinis plombavimas


Atkuriami pažeisti dantys sukuriant individualiai natūralią jų formą ir išvaizdą.

Plačiau >

Dantų karieso gydymas


Viena labiausiai paplitusių ligų pasaulyje, palietusi kas antrą žmogų pasaulyje.

Plačiau >

Profesionali burnos higiena


Burnos higiena – labai svarbus burnos sveikatos aspektas!

Plačiau >